جزئیات مقاله

تعمیرات محصولات گازی

تعمیرات محصولات گازی

تعمیرات محصولات گازی

تعمیرات محصولات گازی به خاطر نیاز افراد به وسایل گاز سوز در آشپزخانه و همچنین نیاز به بخاری در روزهای سرد سال، دارای اهمیت بسیار زیادی است. به همین خاطر معمولا افراد زیادی در شهرهای مختلف کشور آموزش های لازم را برای سرویس و یا تعمیر انواع محصولات گازی می بینند تا بتوانند از این راه هم کسب درآمد حلال را داشته باشند و هم بتوانند حتی یک گره از مشکلات مردم را باز کنند. محصولات گازی دارای تنوع بسیار زیادی هستند. یک سری از محصولات گازی در آشپزخانه به کار می روند، مانند انواع اجاق گاز که برای پخت و پز از آنها استفاده می شود. تعمیر اجاق گاز دارای اصول و قواعد خاصی است که افراد متخصص در این حرفه با آنها به خوبی آشنا هستند.

تعمیرات محصولات گازی اگر به خوبی انجام نشود، ممکن است حوادثی را به وجود آورد. بدین ترتیب بهتر است افرادی که تبحر کافی در این زمینه را دارند به خوبی بشناسیم تا بتوان در هنگام نیاز به آنها مراجعه کرد. محصولات گازی با برندهای مختلفی در بازار موجود بوده که معمولا هر شرکتی از یک سری امکانات برای محصولات خود استفاده می کند. بدین ترتیب نیاز است تعمیرکار محصولات گازی با همه برندها آشنایی داشته باشد تا در هنگام تعمیر هر محصولی بتواند بهترین عملکرد را داشته باشد.

تعمیرات محصولات گازی در سال های اخیر بسیار مشکل شده، زیرا محصولاتی که جدیدا شرکت های سازنده به بازار عرضه می کنند، دارای تکنولوژی پیشرفته تری بوده و دانش و اطلاعات فنی بیشتری برای تعمیر آنها نیاز است. به همین خاطر هر فردی صلاحیت تعمیر محصولات گازی را ندارد. انتخاب درست می تواند کمک کند تا با کمترین هزینه ممکن بتوان انواع محصولات گازی را با بهترین کیفیت ممکن تعمیر کرد.

 

 

 

معرفی برخی از مهمترین مشکلات محصولات گازی

روشن نشدن شعله

معمولا در همه محصولات گاز سوز، شعله وجود دارد. شعله در برخی از محصولات گازی طریق کبریت یا فندک روشن می شود و در بعضی محصولات گازسوز شمعک وظیفه روشن کردن شعله را بر عهده دارد. حال یکی از دلایل اصلی که می توان برای روشن نشدن شعله به آن اشاره کرد، عملکرد نامناسب شمعک است. معمولا با یک سرویس کامل مشکل شمعک برطرف می شود. الکترود جرقه زن اگر تنظیم نباشد، جرقه ای ایجاد نمی شود. در صورت نبود جرقه، شعله نیز روشن نخواهد شد.

کثیف بودن مشعل از دیگر مواردی است که می تواند منجر به عدم روشن شدن شعله شود. در این صورت باید مشعل به خوبی سرویس شود تا از همه آلودگی ها خلاص شود. گرفتگی سوراخ های سر شعله از دیگر عوامل روشن نشدن شعله به شمار می رود. در محصولاتی مانند اجاق گاز سر رفتن غذا می تواند عامل این گرفتگی باشد. گرفتگی سر شعله با استفاده از ابزار مخصوص جهت تمیز کاری برطرف می شود. در صورتی که گرفتگی سر شعله بسیار وسیع و غیر قابل تمیز کاری باشد، بهتر است آن را تعویض کرد تا شعله به راحتی روشن شود.

 

 

 

زرد سوختن شعله

زرد سوختن شعله یکی دیگر از مشکلاتی است که در اغلب محصولات گازی ممکن است به وجود آید. زرد بودن شعله در اغلب اوقات به معنای عدم سوختن کامل گاز است. این مشکل به خاطر کمبود هوا گاهی اوقات ایجاد می شود. در این صورت با رساندن هوای بیشتر به محل شعله، می توان کمک کرد تا شعله آبی بسوزد. آبی سوختن شعله بهترین حالت ممکن بوده و در این حالت هیچ گونه آلودگی نیز به وجود نمی آید.

در محصولات گازی قدیم از جمله اجاق گاز های قدیمی می توان صفحه تنظیم مخلوط کن را باز کرده و نسبت به رفع عیب اقدام کرد. در محصولات گازی جدید مثل اجاق گازهای مدرن باید فاصله نازل تا رابط به صورت دقیق و حرفه ای تنظیم شود. با انجام این کارهای بسیار ساده و راحت، می توان کمک کرد تا در همه محصولات گازی شعله به صورت آبی بسوزد.

 

 

 

دود کردن شعله

یکی دیگر از مشکلات رایج محصولات گازی، دود کردن شعله است. معمولا محصولات گازی پس از مدت زمانی از شروع به کار آنها، دچار این مشکل می شوند. از آنجا که دود کردن می تواند مشکلات بسیار زیادی را برای مصرف کننده به وجود آورد، بهتر است بلافاصله پس از مشاهده دود کردن وسایل گازسوز، نسبت به رفع این مشکل اقدام شود. دود کردن شعله می تواند به خاطر زیاد بودن گاز در مخلوط کن محصولات گازی باشد. بدین ترتیب چک کردن مخلوط کن یکی از راه های اصلی برای رفع مشکل دود کردن محصولات گازی است.

 

بهتر است هر گونه دستکاری محصولات گازی توسط افراد متخصص انجام شود. هر گونه باز و بسته کردن محصولات گاز سوز توسط افراد آماتور، احتمال بروز حادثه را بیشتر می کند. بدین ترتیب هرگز شخصی که اطلاعات فنی لازم را ندارد، نباید خودش اقدام به باز و بسته کردن قطعه ای از محصولات گازی نماید.

صدای زیاد شعله

به طور معمول سوختن شعله در هر کدام از محصولات گازی همراه با صدا است. بدین ترتیب انتظار اینکه بدون سر و صدای خاصی شاهد سوختن شعله باشیم، اشتباه است. اما گاهی اوقات این صدا از حد معمول بیشتر می شود و در این صورت آزار دهنده خواهد بود. برای رفع این مشکل باید باید به صفحه مخلوط مراجعه کرد. زیاد بودن هوا، وزش شعله را به وجود می آورد.

وزش داشتن شعله معمولا با صدای زیادی همراه است. بدین ترتیب با ایجاد تناسب بین گاز و هوا در مخلوط کن، می توان صدای شعله را به کمترین حالت ممکن رساند. از آنجا که آرامش در هر خانه ای یک امر ضروری است باید از مواردی که موجبات سلب آسایش و آرامش را فراهم کرده، جلوگیری کرد. بدین ترتیب نیاز است بلافاصله پس از ایجاد صدای شعله، نسبت به رفع ای مشکل اقدام شود تا همه اعضای یک خانواده در آرامش کامل کنار همدیگر به زندگی خود ادامه دهند.

عدم پایداری شعله

پایدار نبودن شعله یکی دیگر از مشکلات اصلی به شمار می رود که برای انواع محصولات گازی ممکن است به وجود آید. هنگامی که ترموکوپل دچار مشکل شده باشد، شعله پایداری لازم را نخواهد داشت. بدین ترتیب اولین اقدام تعمیر کار حرفه ای این است که سراغ ترموکوپل محصولات گازی برود. در صورتی که ترموکوپل خراب شده و غیر قابل تعمیر باشد، باید نسبت به تعویض آن اقدام شود.

تعویض ترموکوپل یکی از کارهای بسیار مهم در تعمیر محصولات گازی است. افرادی که دارای تجربه و تخصص لازم برای تعمیر محصولات گازی هستند، بهتر است برای تعویض ترموکوپل انتخاب شوند. این کار علاوه بر جلوگیری از اتلاف زمان و هزینه اضافی، از به وجود آمدن حوادث احتمالی نیز جلوگیری می کند.

 

 

 

عدم حرارت کافی در شعله

معمولا در برخی از محصولات گازی ممکن است شاهد این موضوع باشیم که شعله حرارت لازم و کافی را ندارد. وجود آلودگی در بخش شعله پخش کن می تواند یکی از دلایل اصلی به وجود آمدن این مشکل باشد. بدین ترتیب در اولین مرحله باید شعله پخش کن محصولات گازی سرویس شود تا هر نوع آلودگی برطرف شود.

در صورت عدم اصلاح مشکل، باید سراغ شیر گاز برویم. مشکل داشتن شیر گاز می تواند از گرم شدن شعله جلوگیری نماید. در صورتی که شیر محصولات گازی نیز مشکل نداشته باشد، باید شیلنگ گاز از نظر عدم وجود نشتی مورد بررسی قرار گیرد. با انجام این کارها به راحتی می توان مشکل عدم حرارت کافی شعله را برطرف کرد.

چه عواملی در انتخاب تعمیرکار برای محصولات گازی موثر هستند؟

داشتن مجوز رسمی

افرادی که بدون مجوز رسمی کار تعمیرات محصولات گازی را انجام می دهند. هیچ گونه مسئولیتی در قبال محصولات شما و حتی جان و مال شما را ندارند. با توجه به اینکه مشکل داشتن محصولات گازی می تواند به مال و جان افراد آسیب برساند، بهتر است افراد متخصص و متعهد برای انجام این کار انتخاب شوند. مجوز رسمی توسط دستگاه های ذیصلاح پس از بررسی های مختلف صادر می شوند. بدین ترتیب می توان با اطمینان کامل محصولات گازی خود را به افراد دارای مجوز رسمی برای تعمیر، سپرد.

هزینه تعمیرات بر اساس نرخ مصوب اتحادیه

محصولات گازی خود را باید به مجموعه هایی سپرد که بر اساس نرخ مصوب اتحادیه کار می کنند. برخی از تعمیرکاران بابت خدماتی که ارائه می دهند، هزینه بسیار بالاتری نسبت به نرخ اتحادیه دریافت می کنند. این کار غیر قانونی است و بهتر است از ابتدا مراکزی را انتخاب کنیم که با نرخ اتحادیه کار می کنند تا از این طریق بتوان با کمترین هزینه، بهترین خدمات را دریافت کرد.

سرعت عمل

سرعت تعمیر و تحویل محصولات گازی یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در انتخاب شرکت تعمیرات محصولات گازی است. هر فردی دوست دارد در کوتاه ترین زمان ممکن، محصول گازی خود را تحویل بگیرد. بدین ترتیب شرکت هایی که متخصصان بیشتری برای ارائه خدمات به مشتریان استخدام می کنند، سریع تر می توانند انواع محصولات گازسوز را تعمیر و به دست مشتریان برسانند.

پشتیبانی قوی

داشتن تیم پشتیبانی برای پاسخگویی به سوالات و مشکلات مشتریان قبل و بعد از تعمیر محصولات گازی، تاثیر بسیار زیادی در افزایش رضایت مشتریان دارد. بدین ترتیب شرکت هایی که دارای تیم پشتیبانی فعال برای پاسخگویی به مشتریان هستند، موفق تر از سایر شرکت های تعمیر محصولات گازی عمل می کنند.

تعمیرات محصولات گازی یکی از خدمات ارزشمند برای شهروندان به شمار می رود. معمولاً محصولات گازسوز که در هر خانه، شرکت، اداره و هر مکان دیگری مورد استفاده قرار می گیرند، هر روز در حال افزایش هستند. برای آشنایی بیشتر با تعمیر انواع محصولات گازسوز ما را تا پایان این مطلب همراهی کنید.